A felek csatája döntetlenre áll, így most kulcsfontosságú mérkőzés jön.

Tóth Huba Elemér

Djordje Drenovacék bíznak benne, hogy másodjára már nyernek Zalaegerszegen

Forrás: Czinege Melinda

Pénteken következik a DEAC–ZTE KK negyeddöntő harmadik felvonása, a felek 18 órai kezdettel játszanak Zalaegerszegen.

A debreceniek nem kezdték jól az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, ugyanis idegenben 87–73-ra kikaptak, de aztán hazai környezetben egy rendkívül szoros csatában hosszabbítás után 98–93-ra diadalmaskodva egyenlítettek.

Többen is jól teljesítettek

Az első mérkőzésen a zalaiaktól a legeredményesebb a 17-17 pontot dobó Danilo Ostojics és Tristan Ekong Ikpe volt, míg az egyetemisták együttesét Deon Javern Erdwin szintén ugyanennyi egységgel segítette. A második találkozón a hajdúságiaktól a 29 pontos Djordje Drenovac bizonyult főszereplőnek, de Mócsán Bálint is 20 pontig jutott, míg az ellenfélnél a 25 pontot összekosarazó Jeremiah Daniel Paigeremekelt leginkább.

A cívisvárosiak amennyiben nyernének pénteken, már csak karnyújtásnyira lennének a továbbjutástól.