2013.07.17. 18:56

Vidékbajnoki cím, érmek, pontszerző helyek és egyéni csúcsok az Országos Vidék Bajnokságon

Debrecen - A LXII. Országos Vidék Bajnokságot 2013. július 11-13. között rendezték meg Hódmezővásárhelyen, ahol a Debreceni Aquasport Egyesület versenyzői remekül teljesítettek.

Molnár Dániel 50m-es pillangóúszásban 25,68-as kiváló idővel vidékbajnoki címet szerzett a felnőtt korosztályban. 100m-es pillangóúszásban nagy csatában a második helyért, csupán 5 század különbséggel lemaradva az ezüstéremről, végül 58,02-vel harmadikként csapott a célba. 50m, 100m és 200m gyorson pedig pontszerző helyeken végzett.

Tóth Gábor 200m mellúszásban a harmadik helyen ért célba. Fő számában, a 100m-es mellúszásban több mint fél másodpercet javítva egyéni legjobbján 1:08,16-os idővel a pontszerző 5. helyen végzett.

Stefán Milán öt versenyszámban úszott egyéni csúcsot. Ezek közül is kiemelkedő a 200m vegyes ideje, ahol több mint 5 másodpercet javítva 2:29,42-es idővel a pontszerző 7. helyet szerezte meg. Ezzel az idővel az országos ranglista 8. helyére lépett előre.

100m pillangóúszásban közel 1 másodpercet javítva eddigi legjobbján 1:05,4-es idővel pontszerzőként a hatodik helyen végzett. Ezzel a teljesítménnyel az országos ranglista 4. helyét foglalja el.

Hudák István 50m hátúszásban egyéni legjobbján közel fél másodpercet javítva 29,36-os idővel a rendkívül szoros mezőnyben a pontszerző hetedik helyen végzett. 100m-es hátúszásban szintén a 7. helyen csapott célba.

Szabó Bence 100m gyorsúszásban egyéni legjobbjának közelében úszott, 50m mellúszásban javított egyéni legjobbján, azonban sajnos ez nem volt elég a pontszerző helyekhez.

Egyesületünk két váltószámban is érdekelt volt. 4X50m-es gyorsváltónk (Tóth Gábor, Stefán Milán, Hudák István, Molnár Dániel) szoros küzdelemben az 5. helyen végzett.

4X50m-es vegyesváltónk (Hudák István, Tóth Gábor, Molnár Dániel, Stefán Milán) kiélezett versenyben alig lemaradva a dobogóról, az előkelő 4. helyet szerezte meg.

Gratulálunk a versenyzőknek és edzőjüknek!